Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

V A L E N T Í N

Štrnásteho februára je ten správny deň, kedy svätý Valentín s čarovným kľúčikom otvára srdce k láske, priateľstvu a poďakovaniu. Nemusíme poslať kvety, či list človeku, ktorého milujeme a vážime si ho. Ako symbolický podpis, alebo darček hádam postačí pohladenie, stisk ruky, alebo bozk.

Vraj prvá príručka pomáhajúca mužom ako vyjadriť svoju lásku pod názvom: Ako má mladý muž napísať dievčaťu k sv. Valentínovi vyšla v roku 1797. Keď by sme išli hlboko do histórie, dozvedeli by sme sa, že ku dátumu sviatku zaľúbených a milujúcich sa viaže pohanská tradícia Ríma ale aj severnej Európy. Tento deň bol totiž zasvätený i nordickému bohovi Váli a jeho matke Juno Februa. Juno bola ochrankyňou žien a manželstva. Sviatok sa začínal po západe slnka už 13. februára. Dievčatá si dávali pod vankúš vavrín, aby sa im prisnilo o budúcom manželovi. Ale vráťme sa k svätému Valentínovi. Valentín bol vraj pôvodne pohanský kňaz, žijúci v 3. storočí, ktorý prestúpil na kresťanskú vieru a stal sa biskupom. Hovorí sa, že v tom čase cisár Claudius zrušil inštitút manželstva, lebo zo ženatých mužov neboli dobrí vojaci. Valentín považoval tento krok za niečo čo je proti Bohu, a preto tajne oddával milencov. Pre porušenie nariadenia cisára bol zatknutý a roku 306 brutálne zavraždený. Odvtedy si začali smutný koniec dobroprajného biskupa pripomínať všetky zaľúbené dvojice.

♥♥♥

Podľa oficiálnych prameňov biskup Valentín žil v 3. Storočí. Mal na starosť zverenú diecézu a netušil, že v jeho pochopenie a milosrdenstvo sa budú raz dovolávať tí, ktorí sa rozhodli spojiť svoje osudy s neistotou a utrpením a vášňami svetskej lásky. Jeho mučenícka smrť ho priviedla v roku 268 medzi svätých. V 4. storočí začal byť uctievaný v Ríme a do Valentínovej baziliky stojacej pri 2.mílniku na Via Flaminia sa začali trúsiť prví pútnici a prosebníci. Napokon bol sviatok Valentína z Terni určený na 14.február a z hlásania kresťanskej lásky sa stal patrón zaľúbených.

Ako sme už písali, v starom Ríme slávili pohania 14.februára sviatok bohyne Juno ochrankyne manželstva a rodiny. Bolo dobrým znamením ak si v tento deň zaľúbení povedali áno. Vydaté ženy dostávali 14.februára kvety a slobodné sa zdobili kvetinovými vencami. Bola to pekná tradícia a tak nečudo, že kresťania sa jej nechceli zriecť. Keď 14.február vystriedal deň zasvätený majestátnosti bohyni sviatok svätého Valentína, premenil sa biskup na milosrdného ochrancu zamilovaných. So šírením kresťanstva prenikal deň sv. Valentína i do najzapadlejších kútov.

V Belgicku napríklad volili Valentína a Velntínku roka. Symbolickým zasnúbením sa stali patrónmi svojho rodiska. Francúzski osadníci sa o rozšírenie sviatku zaslúžili v Severnej Amerike. V Nemecku si dávali zaľúbení ako výraz vzájomnej lásky malú kytičku, ktorú muži nosili upevnenú na zápästí a ženy na výstrihu.

V mnohých zemiach sa verilo a dodnes verí, že toho mladíka, ktorého dievča uvidí ako prvého, si zoberie za muža. Dodnes vo viacerých krajinách patrí k dobrému vychovaniu dať hneď ráno svojej vyvolenej kyticu čerstvých kvetov. A vraj i tá najškaredšia žena by v tento deň mala dostať blahoželanie – pohľadnicu i s vtipným prianím.

♥♥♥

Čo hovoria valentínske šperky a farby kamienkov? (Podľa toho čím obdaríte svojho milého sa dá určiť ako vnímate vzťah.)

Prsteň – naše životy sú navždy spojené
Náramok – som ti vďačný za každý prežitý deň
Retiazka – visíš mi na krku
Náušnice – splním ti všetky erotické sny a podriadim sa tvojim rozmarom
Prívesok /bez retiazky/ - nie som si istý či si tá práva

Striebro - si zvolia milenci túžiaci po vernosti a romantike
Zlato - symbolizuje túžbu druhého vlastniť
Iný kov - partneri, ktorí si chcú zachovať svoju slobodu
Iný materiál /koža, drevo/ - od vzťahu očakávajú nielen romantické chvíle ale aj vzájomnú toleranciu a splynutie duší.

♥♥♥

Farba kamienkov

Červená – vášnivá zmyselnosť
Modrá – obetavá a nezištná láska, cit prevláda nad potrebami tela
Zelená – vernosť, ale aj fakt, že váš partner nevie čo sám chce
Žltá - nestálosť a žiarlivosť
Biela – čistá a nesebecká láska
Čierna – pokorná a skromná láska, ale tiež že partner čaká na svoju príležitosť
Hnedá a sivá – zvolia ju tí, ktorí hľadajú odpustenie

♥♥♥

Ako to s vami myslí váš partner, môžete zistiť aj podľa bozku

Bozk do vlasov – milujem ťa
Bozk na oči – si svetlo môjho života
Bozk na ucho – zrada
Bozk na čelo – chránim ťa
Bozk na nos – nie si sama koho mám rád
Bozk na spánky – nesmelá láska
Bozk na ruky – vážim si ťa a som ti vďačný za lásku
Bozk na šiju – vášnivá láska

Nuž ale a ako to v dnešnom svete chodí, aj z tohto sviatku sa stal celkom pekný biznis, skúste sa poprechádzať po obchodoch. To však nevylučuje úprimné objatie práve tej vašej milej alebo milého a srdce na dlani.

Z magického hľadiska 14. februára na  Valentína, tento deň pripadá na stretnutie zimy s jarou. Je to výborný deň spojený ako s láskou tak, so stretávaním sa na priateľskej i rodinnej úrovni. To je čas, kedy všetko akoby nanovo ožívalo - svetlo, zem, vzduch, rastliny. Ožíva však aj duša človeka. V tento deň by som radil každému želať len to najlepšie, najmä veľa lásky. Je vhodné venovať hoc len malý darček svojim blízkym. Tento sviatok však nie je určený len mladým zamilovaným párom, ale rovnako aj starším manželom. Veď láska by mala kvitnúť v každom veku. Tento deň sa nezaobíde bez ľúbostných čarov. Praktizujú sa ľúbostné čary ale aj také, ktoré zabezpečia v rodine lásku a porozumenie. V období, kedy len jar klope na dvere, má človek viac energie i viac chce, teda väčšmi túži.

Skôr než skúsite magické praktiky mali by ste vedieť, že budú fungovať ak len vtedy ak danú osobu ľúbime celým srdcom a dušou. Ak len tak budete skúšať, nepodaria sa. Musíte si tiež uvedomiť, že nikdy nemožno používať mágiu na odvábenie niektorého z manželov, ktorí žijú šťastne v rodine a ani na človeka, ktorý už svoje srdce zadal inému. Takže milé nezadané dámy a nezadaní páni, dňom kedy treba robiť ľúbostnú mágiu je piatok, ktorý patrí Venuši a tá zas praje láske. Skúste a uvidíte.

„Kúpime si veľké jablko a je jedno či červené alebo zelené a nový nožík. Potrebujeme fotku milovanej osoby. Pri západe slnka vyjdeme von (môžeme aj na balkón, alebo k otvorenému oknu) s jablkom v rukách a obrátime smerom k slnku tak, aby naň dopadali slnečné lúče. Keď už slnko nevidíme a ani lúče, zanesieme jablko dnu. Rozrežeme ho v strede novým nožom na polovičku, dáme dnu fotografiu milovanej osoby. Jablko spojíme a previažeme červenou stužkou. Budeme pri tom hovoriť a dáme do slov i do jabĺčka celú silu lásky, ktorú v sebe nosíme : - "Za pomoci noža i jablka buď mojím." Predstavíme si tvár milovanej osoby, jej ústa a zahľadíme sa v predstave do jej očí. Po deväť dní vždy keď slnko vychádza budeme jabĺčko nosiť von, tak aby naň dopadali lúče a večer si ho dáme k hlave tam kde spíme Pri týchto rituáloch budeme hovoriť spomínanú formulu a použijeme predstavivosť. Naša želanie sa vyplní ak jabĺčko začne schnúť. Ak zhnije, budeme musieť rituál zopakovať od začiatku a pouvažovať, či naša láska je naozaj dosť silná.“

Ak nemáme fotografiu milovanej osoby - V piatok ráno kúpime dve sviečky, červenú stužku a ihlu. Na jednu sviečku napíšeme ihlou svoje meno, na druhú meno milovanej osoby. Potom obe sviečky k sebe dobre priviažeme a zapálime. Dohorieť by určite mali pred pol nocou v piatok, aby sme stihli všetok vosk, ktorý zostal po vyhorených sviečkach pretopiť a vymodelovať z neho srdiečko Valentína. To budeme nosiť ako talizman na privolanie milého alebo milej. Počas celého rituálu – teda od začiatku, kedy vyrývame mená až po výrobu srdiečka si stále predstavujeme milovanú osobu v situáciách, ktoré by sme s ňou radi zažili.

Tajomstvo troch ruží -

Treba zobrať tri červené ruže. Vysušíme ich. Potom zoberieme z jednej ruže sedem lístkov a zašijeme ich do bieleho plátna, ktoré ešte nebolo použité a položíme ho k srdcu. Osoba ho nosí deväť dní a stále rozmýšľa o svojej láske. O tom čo by jej najradšej povedal, alebo povedala. Vyjaví jej všetky svoje sny a túžby. Večer o polnoci, po deviatich dňoch si na tichom mieste, kde ho alebo ju nik neruší sadne. Rozbalí plátno s lístkami z ruží a začne hovoriť všetko čo má na duši. Keď má možnosť stretnúť sa s milovanou osobou, rozdrví lístky na prach a dá partnerovi do červeného vína."

Upozorňujem, že  akékoľvek magické praktiky vychádzajúce len z egoizmu a pritom škodiace druhému, sa obrátia proti osobe, ktorá mágiu robí. Neuvádzam receptúry, ktoré by mohli ľuďom poškodiť neodborným zaobchádzaním i keď v niektorých knihách si ich môžu prečítať. Mágia je o práci s energiami a môže spôsobiť naozaj problémy v práci, zdraví, niekedy aj havárie. Obrátiť sa môže proti niekomu inému v rodine, napríklad poškodiť môže deťom, lebo je to v podstate jedna krv. Rovnako by ľúbostné čary nemali byť namierené voči partnerom, ktorí majú deti. Ak tak niektorí urobia, odplata ich môže postihnúť na tri roky, na sedem, na deväť, na dvanásť, ale aj na dvadsať rokov. Najčastejšie tak, že budú mať vážne zdravotné ťažkosti, ale lekári nebudú schopní určiť diagnózu."

Takže Valentín prichádza, nezabudnite! Kytičkou, drobným darčekom či milým slovom však môžeme potešiť každého. Je to i deň stretnutí a tie sú o porozumení a správnej komunikácií.

ZDROJ : Internet

 


 

 

TOPlist
aktualizované: 04.11.2018 16:16:10