Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Magická Svätojánska Noc

Letný slnovrat je 21. júna a vtedy sa Slnko dostáva na nad obratník raka. Začínajú sa dlhšie dni, kratšie noci. Od nepamäti bolo toto obdobie u nás sprevádzané kultom Slnka a ohňa. Predstavy o klesaní z vrcholného bodu nebies vyjadrovali horiace kolesá, ktoré ľudia na dedine spúšťali z vrchov. Tak hovorí tradícia…

Treba vedieť, že patrónkou júna je Juno, ktorá vládne dažďu a je mimoriadne dobroprajná k ženám. Preto je aj jún veľmi priaznivý pre ľúbostné čary. Dobré je zamerať mágiu i na zdravie a peniaze.

Najvýznamnejšia je ale noc z 23. na 24. júna. V kresťanskom kalendári je 24. jún sviatkom narodenia Jána Krstiteľa a preto by v každej domácnosti mali zapáliť aspoň sviečku, je však dobré nezabudnúť na modlitbu. Najlepšie je zapáliť biele, červené a zelené sviečky. V žiadnom prípade ani modré a ani čierne. Kto cíti, že ma porobené, alebo je urieknutý nech je večer radšej doma. Platí zákaz pitia, nečisté sily sa skôr opitého človeka zmocnia. Mladí nech sa zabávajú, tešia, tancujú, ale nech pri tom nepožívajú alkohol. Je naozaj potrebná čistá hlava Z 23. na 24 je dobré dať si aj veštiť, vtedy predpovede vychádzajú najpresnejšie. V tento deň sa kladú svätojánske ohne. Cez oheň skáču ženy, ktoré nemôžu mať deti a dievčatá, ktoré sa nemôžu vydať, ale aj človek, ktorý chce mať slávu a úspech a peniaze. Tí, ktorí chcú mať úspech vravia: " Oheň dole a ja hore."

Hovorí sa, že všetky rastliny, ktoré na Jána kvitnú majú väčší účinok a niektoré dokonca magickú moc. Na juhozápadnom Slovensku sa tradovalo, že na Jána tesne pred východom Slnka sa každá rastlinka ohlasuje ľudskou rečou a prezrádza, akú chorobu lieči. V túto noc by mali bylinkárky zbierať rastliny, majú skutočne najviac sily. Stará povesť hovorí, že kto nájde "horiace" papradie, bude už po celý zbytok život bohatý. Rastlina je naozaj červená a kým ju neodtrhnete má sviežu výraznú farbu a vyzerá ako keby horela."

O tomto čase sa hovorí aj v negatívnych súvislostiach. Prebúdza sa a vychádza aj negatívna sila. Pozor by si mali dať najmä tí, čo sa radi pozrú na dno pohárika. Nečistá sila si ich rada berie so sebou. Dobré je tiež spať pri zatvorených oknách. V starých záznamoch sa uvádza, že v tento deň sa konali aj sabaty bosoriek."


Jednou z magických praktík je, že ak dievčatá, alebo ženy chcú, aby ich muži milovali, musia sa postaviť na takú zem, kde po sebe zanechajú stopu. Z pod ľavej nohy nožíkom treba najprv tú stopu. Potom túto zem zmiešať s ešte inou zeminou a posadiť do nej cibuľu kvetu, najradšej tulipánu. Kvietok žena či dievča musí ale ľúbiť a opatrovať ho s láskou. A ako bude rásť kvet, tak sa bude rozvíjať aj láska.

Dievčatám, ktoré túžia po svojom nesmelom milom by som poradila ako si ho privolať a dodať mu odvahu. Rituál môžu ale skúsiť aj osamelé dievčatá a ženy, ktoré do kozmu vyšlú silné energie lásky a tá by sa im mala vrátiť. Celý článok si môžete prezrieť TU

 


 

 

TOPlist
aktualizované: 04.11.2018 16:16:10