Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

RITUÁL

V pôvodnom význame slova bol rituál činnosť, ktorá sa robí opakovane za určitým účelom. Rituály mali väčšinou charakter mystický (tance domorodcov okolo kruhu ohňa, vyzývanie božstiev úrody, počasia, vojny, ...) alebo náboženský (napríklad modlitba v kostole), ale druhom rituálu môže byť aj uctievanie rôznych sviatkov (Vianoce, Veľká Noc, slnovraty a pod.) Každý z nás môže mať svoj osobný rituál pre šťastie. Rituálov je mnoho, ale slovo rituál má i iný význam, než len pravidelne opakovanú činnosť.

Iste teraz vidíte nejakú čarodejnicu, ako sedí v miestnosti so sviečkami, na oblohe žiari spln Mesiaca a čarodejnica kreslí symboly a hovorí zaklínadlá. Áno, to je ten rituál, ktorý som mal na mysli a takýmto sa budem venovať v tejto časti.

 

Mágia je schopnosť pracovať so svojou mysľou a pomocou uvedomenia si, že celý svet je len ilúzia, stvorená našou mysľou, pracovať svojou mysľou na zmene reality.

 

Rituály sú teda vhodným doplnkom, ktorý podporí koncentráciu, umocní silu našich myšlienok a pomôže sa nám zamerať na to, čo naozaj chceme. Ale sám rituál bez myšlienky a vôle je len prázdne opakovanie akejsi činnosti bez zmyslu.

Aj keď nejaké návody na rituály prinesiem, nie je nutné sa priamo nimi riadiť – každému vyhovuje iný spôsob praktikovania mágie. Niekto rituály nepotrebuje a stačí mu len vizualizácia alebo sústredenie. To čo nájdete v tejto rubrike berte skôr ako rámcový návod, ako by to mohlo vyzerať alebo ako moju osobnú skúsenosť, že daný rituál funguje, než ako striktné pravidlá, ako urobiť svoju magickú prax.

 

A na záver ešte jedna vec – pomocou sily myšlienok (mágie) môžete dokázať čokoľvek. Môžete získať, čo si len budete priať, pretože vo Vesmíre nikdy nie je ničoho nedostatok. Ten vytvárame sami svojou myšlienkovou ilúziou, ale pomocou mágie môžete tiež zabíjať, ubližovať, škodiť, ... Vesmír vám v tom brániť nebude a všetko po sa podarí, vaša sila môže byť využitá ku čomukoľvek si zmyslíte. Je to len vaša slobodná vôľa, ale tomu, kto vysiela negatívne energie bude z Vesmíru vrátená len negatívna energia (všeobecne známe, tri krát silnejšie, ako čo bolo vysielané. Tri krát silnejšie sa nemyslí počet, ale sila), tak si dobre premyslite, čo učiníte.

 

Preto využívajte všetky magické rituály a vlastne všetky svoje myšlienky, slová a činy len k dobrým účelom a všetko vám bude vrátené rovnakou mincou.

TOPlist
aktualizované: 04.11.2018 16:16:10