Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Peniaze, peneži, lóve, ...

Ako si môžeme zlepšiť finančné skóre... 

Ono je to tak, že peniaze síce prídu, ale tak ako ich dostaneme do rúk, tak im rýchlo aj odídu. Takže čo robiť, aby sa k nám peniaze správali takpovediac ústretovo?

Potrebujeme sa predovšetkým zbaviť kŕča zo chcenia peňazí. Musíme uvoľniť a obrniť trpezlivosťou. Pokiaľ budeme neustále nervózny a v depresii, že ich máme málo, peniaze neprídu, lebo majú radi pokoj. Keď svoje želania mať ich prezentujeme rýchlo a nervózne, tak ich nebudeme mať. Je to, akoby sme si postavili medzi prianie a peniaze stenu. Toto pravidlo si treba dobre zapamätať. Ďalej peniaze neznášajú, ak ich držíme v neporiadku, ale o to radšej majú, ak ich ľudia počítajú. Ak vyberáme peniaze z banky, alebo žiadame o pôžičku, alebo ich vkladáme do peňažného ústavu, nikdy tak nerobme za ubúdajúceho Mesiaca. Peniaze rýchlo minieme, môžeme ich stratiť, môžu nám ich ukradnúť. Pravdou však je, že nie vždy termín manipulácie s peniazmi záleží na nás. 

Ak teda dostaneme napríklad výplatu, peniaze najprv uložíme podľa ich hodnoty, potom do kríža previažeme hrubou červenou stužkou a sedemkrát nad nimi povieme otčenáš a až potom začneme používať.

Platia pravidlá aj pri dávaní a braní peňazí :

Peniaze by sme nemali brať z ruky do ruky. Vždy ich má najprv jedna osoba položiť a druhá potom zobrať. Ak sa nedá vyhnúť priamemu kontaktu, tak peniaze berieme vždy ľavou rukou a dávame pravou. Peniaze nepožičiavajme v utorok, lebo sa nám nevrátia. Ani po západe slnka, a tak isto ich po západe slnka už nepočítame. Nikdy a nikomu nehovoríme koľko ich máme. O peniazoch radšej bez príčiny nehovoríme vôbec. Mali by sme byť ale dobroprajný. Ak k nám natiahne chudobný človek ruku dajme mu nejaké. Vždy radšej preplaťme, akoby sme mali dať menej. Peniaze sa nám vrátia. Odídu ale, ak si ľutujeme niečo kúpiť. Teda máme na to, ale nekúpime si to, a neurobíme si radosť. Nebojte sa dávať peniaze s pozitívnym úmyslom, nebojte sa zaplatiť viac, dávajte na charitu, ak na luxusný predmet máte, kúpte si ho. Na peniaze myslite s nádejou a túžbou a pokojne."

Niekoľko konkrétnych rád :

Poviem aj modlitbičku pre získanie peňazí. Treba ju hovoriť v čase keď pribúda Mesiac, a je párne číslo dňa. Najprv však dajte peniaze do kúta izby, len nesmie byť blízko dverí, alebo vo dverách. Peniaze tam necháte 7 dní. Len potom ich začnete používať. Toto môžeme po sebe urobiť tri razy: - Koľko veľa je špiny v blate, rýb vo vode, toľko veľa bohatstva mne. Mesiac pribúdaj a mne sluhovi Božiemu / svoje meno / bohatstva daj, Amen, Amen, Amen.

Ak aj v iné dni vyberáte peniaze z peňaženky, v duchu si povedzte, "tak ako ich vydávam, tak ich aj budem dostávať." Peniaze majte v peňaženke dobre odložené, vždy s tvárou dopredu.

Na stole večer nenechávajte soľ, prázdne fľaše a ženy dávajte si pozor ako odložíte metlu. Dajte ju vždy smerom dohora, vtedy pôjdu peniaze do domu."


V súvislosti s peniazmi sa vyhýbajte jednotke a aj nule, to sú prázdne čísla, ktoré sa „nerozmnožia.“ Nič nepredávate a nenakupujte za 10, 100, či 1000 a 10 000 euro, pretože peniaze vám pretečú cez prsty ako voda. 

Ani dvojka nie je šťastným číslom, naznačuje, že sa vždy budete musieť deliť. Keď budete požičiavať napríklad 20 alebo 200 euro, len veľmi ťažko sa vám vrátia naspäť, ale ani tomu, komu ste ich požičali, neprinesú úžitok. Do biznisu nikdy nevložte sumu začínajúcu sa číslom dva, nezaznamenáte prírastok. Peniaze majte v jednej peňaženke a nie v dvoch. Nenoste ich v dvoch vreckách, neuložte ich do dvoch bánk, pretože sa sa vám rýchlo minú.

Trojka symbolizuje doplnok, a tak ak chcete trebárs vyhrať v lotérii, vsaďte radšej na troch tiketoch, budete mať väčšiu šancu. Trojka je aj číslom ľahkomyseľnosti, preto keď manipulujete s týmto číslom, rozmyslite si čo kupujete, a či to naozaj potrebujete.

Číslo štyri je symbolom stability. Preto je dobré odložiť si peniaze po 40, 400 alebo 4000 euro. Biznis sa môže podariť nad očakávanie, ak pracujete s číslom štyri, alebo budú spolupracovať na jednom biznise štyria.

Číslo päť je číslom výdavkov. Ako peniaze prichádzajú, tak odchádzajú. Zoberte 5 euro a aby vám financie rástli, povedzte: - Ako je veľa špiny v blate, rýb vo vode, tak je u mňa veľa bohatstva a mne sluhovi Božiemu ( vaše meno) bohatstva daj. Amen. Päť euro noste so sebou celý mesiac a iba po mesiaci za)n niečo kúpte. Tak urobte tri razy po sebe. Keď odchádzate z bytu, nechajte pri zrkadle 5 euro, aby peniaze pribúdali.

Ak v tomto roku kúpite byt, alebo dom, predtým, než tam začnete bývať, rozosypte mince v izbách, aby ste mali dostatok.”

Peniaze majú „žiť“ v peňaženke. Úlohou peňaženky je jednak chrániť ich ale na druhej strane ich aj priťahovať. Človek sa cíti komfortne ak vie, že ich v peňaženke má, keď si môže dovoliť kúpiť to čo potrebuje, čo chce a keď mu stačia peniaze i na drahšie veci. Preto peňaženku nikdy nenechávajte prázdnu a vždy dbajte o to, aby ste v nej mali bankovku. Prázdna peňaženka je zlým znamením a prináša biedu.

Aby sa vám peniaze rozmnožili, urobte nasledujúci rituál. Na deviaty deň pri pribúdajúcom Mesiaci kúpte zelenú a bielu sviečku. Postavte ich tak, aby medzi nimi bolo toľko centimetrov, koľko máte rokov. Zapáľte sviečky a hovorte: Peniaze, peniaze, príďte ku mne trikrát viac, ja budem bohatý a v mojom živote bude tak ako má byť. Sviečky páľte 9 dní a každý deň približujte zelenú sviečku ku bielej. Na deviaty deň sviečky zhasnite prstami.

Keď chcete mať peniaze, kúpte si z keramiky žabu, do ktorej budete hádzať peniaze. Každý deň, pokým je narastajúci Mesiac. Keď Mesiac začne ubúdať rozdajte mince bezdomovcom. Keď znova bude Mesiac rásť, hádžte ich do žaby až do splnu. Z týchto peňazí si kúpte niečo pre radosť, nezabúdajte, že peniaze by mali obiehať, teda žiť.

Nikdy nepožičiavajte peniaze večer. Zariaďte si všetko tak, aby ste v utorok nenakupovali a ani peniaze nevydávali z rúk, tieto aktivity presuňte na nasledujúci deň. Ale ak aj v iné dni vyberáte peniaze z peňaženky, v duchu si povedzte, tak ako ich vydávam, tak ich aj budem dostávať. Na stole večer nikdy nenechávajte soľ, prázdne fľaše a ženy dávajte si pozor ako odložíte metlu. Dajte ju vždy smerom dohora, vtedy pôjdu peniaze do domu. Nedávno som niekde čítal, že do peňaženky si treda dať tarotovú kartu - 9 diskov, vraj to priatiahne peniaze. Osobne to odskúšané nemám.

Celý článok nájdete TU

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnym odkazom www.vestenietarot.wbl.sk  Ďakujem za pochopenie.

 


 

 

 
TOPlist
aktualizované: 04.11.2018 16:16:10