Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

OCHRANA A OČISTA DOMOVA

Náš dom, či byt - to je náš život. Všetko čo v ňom prežívame, lásku, radosť, nešťastia a choroby, zanecháva energetickú stopu. Veľmi záleží na tom, ako sa doma cítime. Či príjemne, alebo nie. Niekedy presťahovaním sa do nového bytu sa začnú diať naozaj čudné veci. Napríklad o rozvod požiada manželský pár, ktorý strávil spolu dvadsať rokov, alebo sa náhle prestane dariť v podnikaní, ľudia sa začnú hašteriť, nemajú dobrú náladu a väčšina sa sťažuje sa na nepohodu, ktorú si ale nevedia racionálne zdôvodniť. Nazvime to „tajomstvom“ - nového príbytku treba začať uvažovať, ak sa v rodine vyskytne veľa nešťastí, chorôb a podstatne sa zníži prísun peňazí.

V prvom rade treba nechať dom vysvätiť, pretože sa v ňom naozaj mohlo odohrať nejaké veľké nešťastie. Napríklad tam niekto spáchal samovraždu, alebo sa tam neprestajne škriepili. Práve hádky predchádzajúcich obyvateľov domu u nových vyvolávajú manželské rozluky. Negatívna energia tam stále pracuje. Ďalším znakom zlej energie v obydlí je, že sa ráno budíte veľmi unavení, hoci nie je na to dôvod. Niekedy stačí ak posteľ presťahujeme, aby nebola v kúte. Nečistá sila sa totiž hromadí práve tu. Ak kúty pokropíme svätenou vodou, malo by to pomôcť. Ak nepomôže, musí prísť na rad magický rituál. Neodporúčam do kúta dávať ani pracovný stôl. Budeme totiž pri práci často trpieť bolesťami hlavy, únavou, budú chýbať sily dokončiť stanovené úlohy alebo sa nám nebude chcieť pracovať.

Veľmi dôležité je skontrolovať aj prahy miestností, najmä pri vchodových dverách či sa tam nenachádza niečo, čo tam nepatrí. Treba pozrieť aj pod prah. Ako som už spomínal, ak opatrenia nepomôžu, treba skúsiť magické rituály, ktoré odhalia zdroj ťažkostí a aj ho zlikvidujú. Očistná energia plameňa

Očista priestoru od starej, negatívnej či cudzej energie patrí k nevyhnutnostiam. To, že prostredie, v ktorom žijeme nás silne ovplyvňuje a podmieňuje nie je žiadna novinka, častokrát to však zanedbávame a jedinou väčšou očistou nášho životného priestoru je vymaľovanie stien raz za 10 rokov. To, ale určite nestačí. Energetické čistenie bytu by malo mať atmosféru príjemného rituálu a malo by sa odohrávať pravidelne. Ide o hlavne o priestory, v ktorých trávime väčšinu dňa – spálňa ( 6-10 hod), pracovisko (7-9 hod ), kuchyňa + obývačka (5-6 hod).

Upratovanie a prirodzená čistota priestoru je základ (pozor, nemýliť si to zo sterilitou). Po upratovaní vezmite čistú handru, namočte ju a dôkladne umyte rámy okien a dverí. Do vody môžete dať niekoľko kvapiek vonného oleja. Cez okná a dvere prúdi energia zvonku a je dôležité, aby čisté rámy neprepúšťali negatívnu energiu. Pri tejto činnosti myslite na to, ako sa zbavujete nánosu starej energie.

Plameň sviece má silnú očistnú energiu. Použite napríklad sviecu s kaligrafickým znakom Ochrana proti duchom. Jej sila je veľká. Môžete vedľa nej položiť ochranný kameň, napríklad záhnedu s rutilom či krištáľ s rutilom. Nepoužívajte obsidiány.

Soľ z Mŕtveho mora

Najlepším energetickým čističom je soľ. Naťahuje do seba negatívnu energiu, čím čistí priestor. Nepoužívajte kuchynské riady, z ktorých budete ďalej jesť alebo v nich pripravovať jedlo, najlepšie sypať ju do krabíc alebo kúpiť jednorazové papierové misky . Do každej izby dajte jednu misku do každého rohu a do každej misky nasypte 1kg soli. Na soľ netreba zabudnúť, pretože funguje ako špongia. To znamená, že keď je plná, tak púšťa všetko spať do priestoru. Základné pravidlo pre dobu použitia je 1kg soli = 1 týždeň, tzn. pokiaľ dáte do izby do každého roku misku s kilom soli, za 4 týždne ich vyhodíte. Naozaj vyhodiť !!! Nepoužívať na varenie, posýpanie chodníkov v zime alebo podobné činnosti. Soľ je plná všetkého, čoho sa chcete zbaviť, tak si to nesypte pred dom.

Tým istým spôsobom je dobré očistiť aj posteľ. V každom matraci je množstvo rôznych emócií a zážitkov, ktorých sa zbavujeme počas spánku. Pod detskú postieľku dávame tak cca5 kg soli a vymeníme raz za 3-4 týždne. Pod dospelácku posteľ 10-50kg s rovnakým pravidlom 1kg = 1 týždeň. Môže sa vám stať, že v prvých dňoch čistenia sa začnete pekne s matracom čistiť aj vy. Buď to budú ťažšie sny, alebo nejaká chrípka.

Ako často „soliť“? Ako uznáte za vhodné. A možno sa vám spánok na soli po prekonaní prvej očisty bude páčiť tak, že ju akurát budete vždy len meniť. Kvalitná morská soľ výborne pomôže odstrániť negatívnu energiu z priestoru. Večer posypte koberec v miestnosti soľou a nechajte cez noc pôsobiť. Ráno soľ povysávajte a vyneste mimo dom. Nenechávajte ju vo vysávači!

Skvelým očistným vykurovadlom je Šalvia púštna

Ďalším dobrým čistidlom sú vonné tyčinky. Určite by nemali byť umelo robené (prírodné nemajú v strede „drievko“, vyzerajú z oboch strán rovnako). Najväčší účinok majú tibetské, ale ich vôňa je veľmi silná. Kompromisom sú japonské tyčinky, ktoré majú jemnejšie vône. Tyčinky môžete len tak zapáliť v byte a raz za čas prejdite v smere hodinových ručičiek všetky miestnosti a odriekajte očistné vety. Napríklad: očisťujem tento priestor od všetkých cudzích a negatívnych energií. Potom nechajte tyčinku dohorieť v stojane. Po použití tyčiniek dobre vyvetrajte, nech spálená energia odíde von a nespíte v dyme. Na očistu priestoru sa nám výborne osvedčili tyčinky zo Šalvie púštnej – o Šalvii sa dočítate nižšie.

Príjemnými spoločníkmi sú aromalampy, ale nefungujú ako čistič. Olejčeky priestor nabijú, ale je potrebné ho najprv vyčistiť. Tak pokiaľ sú na vás tyčinky veľmi voňavé a máte radšej aromalampy, použite kombináciu soľ na čistenie a lampa na nabitie priestoru.

Kryštály jemne harmonizujú energiu priestoru a aktívne stimulujú energiu človeka. Ich dokonalé vybrúsenie pomáha spresniť myslenie a podporuje spoločenský život a kreativitu. Pomáhajú aktivovať temné kúty priestoru so stagnujúcou energiou, vešajú sa do stredu temných chodieb, kde zlepšujú tok energie. Ich blahodarne pôsobenie sa dá pozorovať nie len na ľuďoch, ale i na zvieratách a rastlinách. Prekrásne ukážu kryštály zavesené v okne, alebo uprostred miestnosti, čím prejasníme a presvetlíme i tu najsmutnejšiu a najtemnejšiu miestnosť, ktorá znovu ožije a začne akoby dýchať. Po obvode domu či bytu umiestnite zvnútra do štvorca 4 krištále (asi 1cm veľké). Vytvoria ochranný štít. Nezabudnite ich kontrolovať, občas nechať asi 5 min pod studenou  vodou vyčistiť a nabiť na slnku. Ak začnú praskať či nadobudnú mliečne zafarbenie, vymeňte ich za nové. Tie staré dajte  napríklad k rastlinám do kvetináča.

Kúpte si malé zrkadlo Ba gua a zaveste ho voľne do priestoru, najlepšie do predsiene. Toto zrkadlo má z jednej strany symboly JIN a JANG a z druhej malé zrkadielko, ktoré chráni majiteľa tým, že odráža svojou plochou negatívnu energiu späť tam, odkiaľ bola vyslaná. Prvé dni bude zrkadlo intenzívne rotovať, neskôr sa trošku upokojí. Môžete však vysledovať, odkiaľ prichádza najviac narušení.

 

Zdroje negatívnej energie

Škodlivá energia nevzniká len pôsobením neporiadku, ale vytvárajú ju aj predmety v našom okolí: ostré a vyčnievajúce rohy, trámy, šikmé stropy, stĺpy, stromy brániace vstupu energie do domu, dlhé chodby, praskliny v stenách. Začneme vyčnievajúcimi rohmi.

Každý roh (90o a ostrejší) vytvára negatívnu energiu, ktorá môže poškodzovať zdravie alebo narušovať životnú rovnováhu. Tieto rohy vysielajú do okolí takzvané jedovaté šípy, ktoré narušujú naše energetické pole. Škodlivé sú v tom prípade, ak takto zrýchlená a zostrená energia mieri na miesto, kde sedíte alebo spíte. Napríklad u jedálneho stola alebo pri sledovaní TV. Vo chvíľach nočného odpočinku je telo celkom uvoľnené, a teda bezbranné proti škodlivým vplyvom. Ak je to možné, odkloňte tieto škodlivé šípy energie posunutím nábytku. V prípade kúpy nového zariadenia vyberajte to so zaoblenými rohmi. Ak nie je možné nábytok posunúť, zamedzte šíreniu negatívnej energie tak, že pred roh postavíte kvetinu alebo iný dekorační predmet. Ostré rohy stola je možné zakryť splývavým obrusom. Ďalšími liečebnými prostriedkami sú zvonkohry a kryštály. Ich zavesením pred ostrý roh rozptýlite energiu a zabránite jej ďalšiemu šíreniu. Rovnakým spôsobom postupujte pri prvkoch ako sú nosné a ozdobné stĺpy alebo komíny vyčnievajúce do priestoru. Tieto je možné odstrániť aj vhodným umiestnením nábytku.

Ďalším častým problémom sú trámy a šikmé stropy. Oba prvky neprirodzeným spôsobom deformujú energiu priestoru a narušujú tým vašu osobnú čchi. Najhoršie sú trámy nad posteľou alebo jedálenským stolom. Nad posteľou môže neprirodzené stlačenie energie spôsobiť oslabenie alebo chorobu v tej časti tela, ktorú trám kríži. Ak vedie pozdĺžne stredom postele, symbolicky oddeľuje partnerov, čo môže časom spôsobiť roztržku vo vzťahu. Trám nad jedálenským stolom rozdeľuje ľudí, ktorí sa za ním zdržujú. Hrozí tu nebezpečie, že bude dochádzať k hádkam. Najjednoduchším riešením je opäť presunutie nábytku. Ak to priestor nedovolí, smerujte posteľ alebo stôl tak, aby trám viedol pozdĺžne. Výborné riešenie je falošný strop. Ak žiadne riešenie nie je vhodné, zaveste na trám osemhranné zrkadlo Ba-gua alebo bambusovú flautu. Nad jedálenský stôl môžete zavesiť krištáľ  (najlepšie guľu). V žiadnom prípade nevešajte nič priamo nad miesto, kde sedíte alebo ležíte. Spánok alebo práca pod šikmým stropom utlačuje osobnú čchi, znižuje regeneráciu počas spánku a potláča kreatívny proces. Situáciu zlepšia svetlo namaľované steny, zrkadlá a vhodne umiestnený nábytok. Na šikmý strop môžete namieriť svetlo lampy. Praskliny v stenách je nutné čo najskôr opraviť. Sú neestetické, drží sa v nich prach a šíria negatívnu energiu.

Šalvia Púštna – aromatický mudrc. Vzácna bylina na prečistenie bytu i tela.

Šalvia Púštna (Salvia eremostachya) dorastá do výšky 60 až 90 cm a kvitne od apríla do novembra v púštnych oblastiach Colorada

Jednou z častých otázok býva aj to, aká je najúčinnejšia očista miestnosti, bytu, domu, kde sa napríklad v minulosti stalo nejaké nešťastie, alebo tam jednoducho stagnuje “ťažká energia” a obyvateľom sa nedarí. Tu je jedna z najjednoduchších, najstarších a najefektívnejších metód očisty priestoru – šalvia.

Vo svete jedným z najviac cenených je rituálne vykurovadlo amerických šamanov - Šalvia Púštna /Salvia eremostachya/. Je to trvalka pôvodom zo západnej časti púšte Coloráda. Má purpurovo zelené listy, kvety prechádzajú od modrej, cez ružovú až po bielu farbu. Je známa tiež ako Rose Sage – Ružová Šalvia, alebo Sand Sage – Piesočná Šalvia. Jej aróma je veľmi výrazná a zvláštna tým, že vonia po zmesi vzácnych korení a mentolu. Tento druh šalvie sa používa ako “všeliek”. Šalviu prezývajú tiež Veľký mudrc alebo Aromatický mudrc. V latinčine názov šalvia pochádza z latinského slova salvia znamenajúceho “liečiť”.

...kvety prechádzajú od modrej, cez ružovú až po bielu farbu.

Jej liečivé vlastnosti: Čaj odstraňuje nočné potenie a pomáha pri pracovnej preťaženosti a nervozite. Lieči hrdlo a ústnu dutinu, posilňuje 5 čakru hrdla, priedušky a pľúca. V ľudovom liečiteľstve sa využíva tiež pri ťažkostiach v klimaktériu (potenie, návaly horúčav, migréna), pri silnej menštruácii na podporenie pružnosti maternice. Pomáha pri chronických bolestiach hlavy a zlepšuje pamäť. Je upokojujúca a antiseptická.


Šalvia je výnimočná hlavne ako vykurovadlo, posilňuje ducha a navracia stratenú energiu. Indiáni považujú šalviu za jednu z najmocnejších bylín, s ktorou môžu zahnať temné sily a očistiť telo aj priestor. Neutralizuje pachy. Šalvia sa používa pri obradnom liečení a čistení priestoru, tiež pre činnosti, ktoré ovplyvňujú zdravie, šťastie a múdrosť.

V šamanských rituáloch je základnou substanciou na ochranu a vytváranie kúzla, odriekania, liečenia či priania pomoci. Táto bylina a tyčinky z nej vyrobené sú vyhľadávaným vykurovadlom aj na ďalekom východe, najmä medzi buddhistami.

Pálenie šalvie na obradné rituály - NEPOUŽÍVAŤ v čase menštruačného cyklu u žien, môže vtedy pritiahnuť negatívnu energiu.

Použitie: Zapáliť tyčinku, plamienok nesfukovať, ale pohybom ruky zahasiť a nechať tlieť. Dymiacou tyčinkou prechádzame miestnosti v smere hodinovej ručičiek. Prejdeme takto celý byt a zároveň môžeme odriekať očistné vety. Potom necháme tyčinky tlieť v stojane. Tyčinky môžeme umiestniť do všetkých rohov miestnosti, ale nie úplne ku stenám, aby nám nezačmudili steny.

Ako ochrániť úrodu pred zlodejmi. V prvom rade by som chcel upozorniť tých, ktorí sa ulakomia na cudziu úrodu, nikdy nebudú žiť v dostatku. Zaklínadlo treba hovoriť už pri siati a sadení, priamo semienkam, alebo rastlinkám a zemi. Ak ho však hovoríme dostatočne často a presvedčivo nad prvou úrodou, malo by pomôcť Niekoľko raz cez deň sa sústredíme na rastliny v záhrade a potom povieme: "Táto zem nie je moja, ale Boha, nie zlodeja, ale Otca Boha. Tieto plody nie zlodej zoberie, ale ten kto ich sadil a sial. Kto sa ich opováži zobrať, kus chleba nikdy nebude mať.

Ako od seba odohnať neúspech a nešťastie?

"Kúpite si novú metlu, pozametáte ňou svoje obydlie a hovoríte tri razy po sebe: - "S touto metlou ujde moje nešťastie i neúspech."
Metlu odnesiete na križovatku nechajte ju tam. Ak by ste náhodou niekde videli takto položenú metlu, nikdy je nezoberte do rúk, ale pľuvnite tri razy cez ľavé rameno.“

Aby ste netrpeli nedostatkom v domácnosti, nikdy nevyhadzujte smeti po západe slnka. Nemôžete si v dome alebo v byte pískať, vypískate si peniaze. V poslednom čase sa mi ľudia sťažujú, že boli okradnutí. Ak chcete vedieť viac o zlodejovi, dajte si pod vankúš jadierko nepraženej slnečnice, uvidíte ho vo sne. Tento recept môžete použiť aj v prípade, že neviete nájsť nejakú vec.

Preventívne môžete byt, dom, chalupu a pod.uchrániť pred negatívnou energiou aj kartičkami na okná, ako sme už raz spomínali. Pre viac informácii kliknite na TENTO odkaz.

 

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnym odkazom www.vestenietarot.wbl.sk  Ďakujem za pochopenie.

 


 

 

TOPlist
aktualizované: 04.11.2018 16:16:10