Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

O TROCH KRÁĽOCH

O troch kráľoch sa píše vo Sv. písme (Matúš, 2. kapitola) ako o mudrcoch, ktorí prišli z východu a ktorí sa zaoberali skúmaním hviezd.

Keďže mudrci priniesli Ježiškovi tri dary

zlato ako symbol kráľovského pôvodu, kadidlo ako symbol božskej podstaty a myrhu, ktorá sa používala pri balzamovaní ako symbol Kristovej obety - tradícia odvádza od počtu darov aj počet kráľov, teda tri. Ich mená Gašpar, Melichar a Baltazár však pochádzajú z 12. storočia, kedy ich tak pomenovali na parížskej univerzite.

O troch kráľoch vieme len toľko, že po putovaní za hviezdou prišli za Herodesom do Jeruzalema a vypytovali sa na novonarodeného židovského kráľa. Herodesovi radcovia mu potvrdili, že prisľúbený vykupiteľ sa má narodiť v Betleheme. Keď ho nájdu, majú mu povedať, kde je, aby sa mu aj on mohol ísť pokloniť. Herodes sa však bál o svoj trón a chcel dať Ježiša zavraždiť. Mudrci našli Máriu, Jozefa aj Ježiška, ktorému sa poklonili a odovzdali mu dary, čím ho uznali za kráľa. V sne však boli varovaní, aby sa inou cestou vrátili domov, keďže Herodes chcel Dieťaťu ublížiť.

Na sviatok Zjavenia Pána sa v kostoloch požehnáva voda, soľ a krieda, ktorou sa potom posväcujú byty. Byt sa pokropí svätenou vodou a nad veraje dverí sa kriedou urobí znak kríža a napíše sa rok a C+M+B, čo sú začiatočné písmená latinskej formulky „Christus Mansionem Benedicat“ (Kristus nech žehná tento dom). Je to požehnanie, ktoré má rodinu chrániť pred zlým a má jej pomôcť rásť v čnostiach.

Tento sviatok sa inak nazýva aj Epifánia, teda Zjavenie Pána (Ježiša) pohanským národom.

 

Tento deň je vynikajúci tiež na očistenie sa od negatívnej energie pomocou rastliny "čistca rovného".

Ako pracovať s čistcom rovným

Príprava je veľmi jednoduchá. Uvarte si odvar a bylinku nechajte vylúhovať zopár minút. Potom ho sceďte a nechajte vychladnúť. Akonáhle vychladne, odpite z neho jeden hlt. Tento odvar je silný, preto nie je dobré ho piť často. Toto bola vnútorná očista.

 

Vonkajšia očista – na vonkajšiu očistu použijete odvar, do ktorého namočíte novú hubku a poumývate si ňou tvár. Potom špongiu namočte opäť do odvaru a pokračujte ďalšími časťami hlavy. Ide sa na krk, zátylok, plecia, ramená a dekolt. Po ďalšom namočení si treba poumývať chrbát. Ak ste s očistou skončili, presvedčte sa, čo ostalo v nádobe (biele alebo sivé chumáče, rôsolovitú hmotu, odvar celý zmútnel). Nech to bude čokoľvek, nie je to dobrým znamením, a preto je nutné tento rituál zopakovať na ďalší deň s novým odvarom. Použitý odvar vylejte do záchodovej misy tak, že sa nebudete naň pozerať. Nádobu, v ktorej sa odvar nachádzal, a hubku opláchnite pod tečúcou vodou. Potom nádobu prevráťte hore dnom. V ten deň sa nesmie používať na nič iné. Hubku nechajte vysušiť a už ju na nič nepoužívajte. Tento rituál opakujte tri dni za sebou a ak by bol výsledok ten istý, pokračujte až dovtedy, kým problém nezmizne. Môže sa stať, že použitý odvar zostane tekutý a číry. Je to dobrý prípad, ale aj tak odporúčam očistu zopakovať, keďže problém môže byť hlboko a na prvý pokus sa nemusí ukázať. S použitým odvarom, aj keď je číry, treba nakladať rovnako ako s mútnym. 

Je možnosť, že pripravený odvar nalejete do vane s teplou vodou, čím ho zmeníte na relaxačný kúpeľ, vďaka ktorému odstránite zlú energiu z tela. 

Najlepšia príprava je do troch litrov vody cca 150 gramov čistca, nechať vrieť 3 min. (je vhodné dať aj ruky nad odvar a poprosiť o ochranu univerzum (každý podľa svojho uváženia a intuície). Cca liter a pol použiť na umytie hubkou a liter a pol naliať do vane a ponoriť sa celý. Vlasy zachytávajú veľa informácii.

 

***ďakujem za povolenie zobrazenia obrázku. Takto to nesmie vyzerať vo vani. Voda by nesmie zmútnieť alebo sa vytvoriť v nej "chumáče". Preto odporúčam postup zopakovať nasledujúci deň. V prípade, že sa to opakuje, je dobré navštíviť niekoho, kto zistí, či osoba nie je prekliata. Takéto "chumáče" nie sú dobrým znamením.

 


 

 

TOPlist
aktualizované: 04.11.2018 16:16:10