Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

LIEČIVÉ KAMENE

   

Už dávno sa využívala na vplyv na ľudský organizmus sila prírodných kameňov. Ich sila bola zjavná, no ľudstvo na ich silu už pozabudlo. Preto sa znova objavujú v Našich kruhoch.
Znova sa začína využívať ich prírodná sila. Ich sila, ktorá je výnimočná.
V tejto sekcii Vám ponúkam prehľad kameňov a ich vplyv na samotného človeka, jeho organizmus, jeho psychickú silu.
V nasledujúcich riadkoch nájdete krátky popis kameňov a ich účinok.
Nesmieme však zabúdať, že aj ich účinok je pominuteľný.
Treba sa o ne príkladne starať a pravidelne ich nabíjať energiou. Liečitelia v starom Egypte, Číne, Japonsku aj u nás používali vnútornú silu kameňov na vyrovnanie disharmónie v ľudskom tele. Ich prostredníctvom oslabovali nadbytočné, posilňovali oslabené a odstraňovali blokády, ktoré bránili zdravému životu.

Tisíce rokov sa ich účinky preverovali. Každý z nás však reaguje na jeden a ten kameň trochu inak, a preto by ste mali pri výbere jednotlivých kameňov dať na vlastnú intuíciu. Ten kameň, ktorý vás najskôr a najsilnejšie osloví, provokuje váš organizmus k vlastnej liečebnej aktivite.


Ako sa o ne starať?
Kamene aspoň raz týždenne treba nabíjať, aby načerpali novú energiu, aby boli plné sily pre Vás. Nabíjať ich stačí na slnku, najlepšie na východnom slnku, kedy je energia najsilnejšia. Energia, ktorá sa nabije pre Vás, aby bola dostatočná.

Ako sa ale kamene používajú?

Kamene môžeme nosiť buď niekde vo svojej blízkosti, alebo môžete mať z toho vyrobené náušnice, alebo náhrdelník na krku, alebo prípadne ako náramok na ruke. Ak ho však nosíte na sebe, je to najlepšie čo môže byť, nakoľko ich energia je stále pri Vás.

 

Ktoré kamene pomôžu pri:

nespavosti : ZAFÍR, TOPAZ, AMETYST, RUŽELÍN, HEMATID

kožných chorobách : GRANÁT, KRIŠTÁĹ, OLIVÍN

bolesti : ZAFÍR, ZELENÝ A MODRÝ A VANTURÍN,ZÁHNEDA

odtokoch : ŽLTÝ JADEIT, NEFRIT, HEMATIT, LAPIS LAZULI, MESAČNY KAMEŃ

únava : RUBÍN, GRANÁT, KRIŠTÁĹ

posilnenie srdca : RUBÍN, BERYL, SMARAGD, JANTÁR

krvný obehu : BERYL, HELIODOR, GRANÁT, KARNEOL

problémy s hlasivkami : MODRÝ TOPAZ, MODRÝ CALCEDON, TYRKYS, JANTÁR

horúčka : DIAMANT, RUBÍN, JADEIT

nedostatok energie : RUBÍN, GRANÁT, MAGNETIT, HEMATIT, KRIŠTÁĽ

 

Môžete tiež vyrábať liečivu vodu nabitú kameňmi. Chuťovo je výborná naozaj funguje odporúčam vyskúšať.

Regenerácia pokožky

krištáľ, ametyst, karneol + 2l vody

Kamene prepláchneme pod tečúcou studenou vodou. Na 24h ich položíme na okno a necháme nabíjať na slnku a mesiaci. Pijeme pred jedlom a počas celého dňa

Pomáha pri liečbe celulitídy. Udržiava elasticitu pokožky. Lieči akné. Zabraňuje vypadávaniu vlasov.


Naplnenie láskou

Ruženin, červený jaspis, karneol + 1l vody

Kamene prepláchneme pod tečúcou studenou vodou. Na 24h ich položíme na okno a necháme nabíjať na slnku a mesiaci. Pijeme počas celého dňa

Fyzicky chráni pred primárnymi a sekundárnymi ochoreniami pohlavných orgánov. Posilňuje srdce a pomáha pri čistení krvi. Na psychickej úrovni posilňuje vaše priania v otázkach lásky a vzťahov. Harmonizuje 2 čakru. Odbúrava negatívnu energiu.


Regenerácia tela

čierny ónyx, hematit, sodalit + 1 a pol. l vody

Kamene prepláchneme pod tečúcou studenou vodou. Na 24h ich položíme na okno a necháme nabíjať na slnku a mesiaci. Celý deň necháme vo vode a pijeme počas celého dňa a večer pred spaním. Pijeme min. 1mes.

Pôsobí na regeneráciu tela. Obsahuje soli a mineráli dôležité pre kosti, krvný obeh a pomáha pri omladení pleti. Počas pravidelného pitia posilňuje imunitný systém . Výborná na liečenie infekcií a zápalov.Diéta

Krištáľ, červený jaspis, magnezit + 2l vody

Kamene prepláchneme pod tečúcou studenou vodou. Na 24h ich položíme na okno a necháme nabíjať na slnku a mesiaci. Celú noc necháme vo vode a pijeme počas celého dňa pred jedlom. Pijeme 4-6 týž.

Pomáha spaľovať tuky. Vyplavuje toxíny močom.Svetlo a pokoj

Magnezit, krištáľ, biely achát + 2 l vody

Kamene prepláchneme pod tečúcou studenou vodou. Na 24h ich položíme na okno a necháme nabíjať na slnku a mesiaci. Necháme vo vode10h a pijeme každé 2hod. Pijeme 4-6 týž.

Silno pôsobí na telo, krvný obeh a dušu. Priťahuje svetlo a pokoj.


Studňa mladosti

ametyst, biely achát, karneol + 2 l vody

Kamene prepláchneme pod tečúcou studenou vodou. Na 24h ich položíme na okno a necháme nabíjať na slnku a mesiaci. Celý deň necháme vo vode a pijeme počas celého dňa a večer pred spaním. Pijeme min. 1mes.

Pomáha udržiavať hladkú, jemnú pleť. Omladzuje orgány a kožu. Blahodarne pôsobí na krvný obeh. Môžeme sa s ňou umývať. Vyhladzuje vrásky a prináša pokojný spánok. Harmonizuje psychiku a prináša pochopenie. Lieči strach zo samoty.


 

Harmónia duše

krištáľ, Ruženin, ametyst + 2l vody

Kamene prepláchneme pod tečúcou studenou vodou. Na 24h ich položíme na okno a necháme nabíjať na slnku a mesiaci. Celý deň necháme vo vode a pijeme počas celého dňa a večer pred spaním. Pijeme min. 1mes.

Krištáľ- uvoľňuje telo aj dušu
Ruženin - chráni srdiečko a je balzam pre dušu
Ametyst - upokojuje
Výborný pred meditáciou. Pijeme počas celého dňa aj pred spaním. Upokojuje a prináša pokojný spánok.

Sila a anti-stres

Malachit, hematit, tigrie oko + 1 a pol l vody

Kamene prepláchneme pod tečúcou studenou vodou. Na 24h ich položíme na okno a necháme nabíjať na slnku a mesiaci. Celý deň necháme vo vode a pijeme počas celého dňa a večer pred spaním. Voda je silná a pôsobí okamžite.

Priaznivo pôsobí na nervový systém, pri chronickej migréne a bolestiach hlavy. Vyplavuje toxíny. Je výborný na chudnutie. Balzam pre dušu. Voda čistí myšlienky a pomáha pri rozpoznaní chýb.

Liečivá voda

Karneol, červený jaspis, hematit, krištáľ+ 1l vody

Kamene prepláchneme pod tečúcou studenou vodou. Na 24h ich položíme na okno a necháme nabíjať na slnku a mesiaci. Celú noc necháme vo vode a pijeme počas celého dňa.

Hematit- lieči krv, obsahuje železo
Karneol- lieči krv, akné a všetky kožné choroby
Červený jaspis- lieči vnútorné orgány
Lieči všetky chronické choroby orgánov a kože
Pri silných bolestiach vypiť naraz pol l vody a potom postupne dopíjať.

 


 

 

TOPlist
aktualizované: 04.11.2018 16:16:10