Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

KRYŠTALOTERAPIA I.

Napomáha harmonizovať energiu človeka pomocou kameňov a pôsobením jeho farby. Kamene sa prikladajú na čakry , iné miesta na tele aj mimo neho. K harmonizácii je vhodné používať špeciálne ošetrené a vyčistené kamene. Vyberajú sa vždy na „mieru“ konkrétneho človeka v súlade s jeho individualitou, fyzickým stavom a životnej situácií. Vhodne zvolené kamene sa osvedčujú aj pri riešení rôznych pohybových problémov . 

 

Použitie liečivých kameňov ...

Správna voľba liečivého kameňa prechádza dlaňami ...

Tí vnímavejší ani nemusia brať kamene do ruky a ich energiu už cítia na určitú vzdialenosť. Lepšie a istejšie je, vziať niekoľko minerálov do dlane a vnímať, ako na nás pôsobí. Ak máte pocit, ako by vás niekto hladil jemným zamatom, potom ste našli ten pravý kameň. Ak však na pokožke cítite nepríjemné mravčenie alebo bodanie neviditeľných ihličiek, potom si nákup rozmyslite. Často sa ľudia vrátia k úplne prvému kameňu, aj keď sa im z estetického dôvodu na ňom niečo nepáčilo. Intuitívne totiž siahnu po tom pravom. Najjednoduchšie je vybrať si kameň, ktorý sa nám páči a „padne nám do oka“. Vyberáme si tak podvedome ten, ktorý naše telo potrebuje.

S čím začať ...

Vhodné je začať s tzv. „štartovacími kameňmi“, ktoré mávajú trochu širšie spektrum využitia.

Patrí k nim napríklad: krištáľ, ruženín, ametyst, jantár, hematit.

Až keď tieto nerasty nepomáhajú, môžete vyskúšať niektoré špeciálne, na konkrétnejšie problémy. Vo všetkých prípadoch platí, že by sme mali pred: použitím, nosením, liečebným pôsobením a po ňom všetky kamene očistiť.

 

Použitie liečivých kameňov ...

Pokladaním na postihnuté miesta pôsobia vibrácie kameňov priamo na „energetické blokády“, ktoré bývajú príčinou príznakov rôznych chorôb. Ich pokladanie na „energetické centrá“, je účinnou metódou na „harmonizáciu celej našej bytosti“. Pri dlhodobej chorobe je možné kameň nosiť na príslušnej „čakre“. Môžete si ho pripevniť na postihnuté miesto pomocou náplasti, bavlneného vrecka, obväzu. Pri pokladaní kameňov na „otvorenú ranu“ je potrebné kameň pred použitím vydezinfikovať! Ako vidíte na obrázku, kryštálom sa dá nabiť aj zubná kefka alebo tiež kryštál očistiť. 

Prírodný magnetit alebo zmagnetizovaný hematit má magnetické vlastnosti. Siahnite po nich, ak potrebujete rozhýbať vyvrtnutý členok alebo urýchliť hojenie narazeného kolena alebo kĺbu .

Lávové kamene majú skvelú schopnosť rýchlo sa zahriať na určitú teplotu a tepelnú energiu si dlho udržať. To je skvelá vlastnosť, ktorá sa využíva pri masáži alebo pri doliečovaní jaziev. Liečiteľ môže však minerál použiť aj pri akupresúre alebo čistenie čakier. S pomocou určitých kameňov je možné ovplyvňovať orgány, ktoré sú v spádovej oblasti týchto čakier .

Ako sa o kamene starať ...

Pred akýmkoľvek použitím je „nutné“ kameň očistiť od negatívnych vibrácií, ktoré na ňom zanechali tí, ktorí s ním manipulovali, než sa kameň dostal k nám. Rovnaký postup sa použije, ak pracoval s kameňom niekto iný alebo chorý človek. Môžete kameň nechať pár minút pod prúdom chladnej vody . Alebo kameň nechajte cez noc v roztoku kuchynskej soli, ráno ho vyberte, opláchnite studenou vodou a dajte na svetlo nabiť. Pozor - nikdy nie na priame Slnko! Potom môžete začať kameň používať. Je veľmi dôležité kamene pravidelne čistiť, aj keď ich nosíme a používame iba sami .

Kryštálová voda sa pripravuje viacerými metódami, my sa budeme zaoberať priamym vkladaním kryštálov do vody. Každý kameň, ktorý chcete používať na výrobu kryštálovej vody (hlavne ak ju chcete užívať vnútorne) je potrebné vydezinfikovať alkoholom, umyť pod tečúcou vodou a nabiť. Používajte vodu, ktorú bežne pijete a na prípravu používajte sklenenú nádobu. Na 1 liter vody stačí 3-5 kamienkov, kamienky je potrebné nechať vo vode minimálne 2 hodiny, ideálne je dať kamienky do vody večer a druhý deň vodu vypiť. Dávkovanie závisí od intenzity pôsobenia jednotlivých kameňov, uvádzame dennú dávku podľa intenzity pôsobenia:

mierne pôsobiace kamene - počiatočná dávka 0,5-1 l, po 1 týždni neobmedzene. Patrí sem achát, akvamarín, ametyst, avanturín, dumortierit, heliotrop, chalcedón, jantár, jaspis obrázkový, jaspis kambaba, mookait, kalcit, karneol, krištáľ, magnezit, nefrit, rodonit, ruženín, sardonyx, sodalit, unakit, záhneda

silne pôsobiace kamene - počiatočná dávka 0,2-0,5 l, po 1 týždni 1 l. Patrí sem achát machový, amazonit, apatit, citrín, fluorit, chryzokol, jaspis červený, labradorit, mesačný kameň, tyrkys, turmalín

veľmi silne pôsobiace kamene - počiatočná dávka 20 ml, po 1 týždni postupne zvyšovať, max. dávka 0,2 - 0,5 l. Patrí sem granát, chryzopras, malachit (vkladá sa len do studenej vody max. na 4 hodiny), obsidián, rodochrozit, slnečný kameň, smaragd 

Voda pripravená len z krištáľu sa môže piť neobmedzene dlho, vodu pripravovanú z ostatných druhov kameňov môžeme užívať 2-3 mesiace (prípadne len do vyliečenia určitého zdravotného problému), potom je dobré dať si prestávku, nakoľko pri dlhodobom užívaní sa môže stať, že voda prestane účinkovať na náš organizmus. Okrem vody pripravovanej len z jedného druhu kameňa, je možné pripravovať vodu z viacerých druhov, nižšie uvádzame niektoré kombinácie:

krištáľ + ametyst - podporuje duchovnú očistu, posilňuje mentálne schopnosti, zvyšuje schopnosť riešenia konfliktov

krištáľ + ametyst + ruženín - zlepšuje vnímanie, dodáva vitalitu a posilňuje vnútornú stabilitu, uvádza organizmus do rovnováhy

apatit + kalcit - pri problémoch s kosťami a kĺbami, regeneruje chrupavky

zmes z kalcitu viacerých farieb - na črevnú mikroflóru, regeneruje črevá

Kryštálovú vodu môžeme použiť i v rozprašovači alebo v aróma lampe na očistenie priestoru. 

Viac o liečivých kameňoch nájdete na našej stránke TU alebo si môžete stiahnúť knihu " Kryštálova voda - príprava, použitie, pôsobenie" kliknutím na TENTO link.

Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnym odkazom www.vestenietarot.wbl.sk  Ďakujem za pochopenie.

 


 

 

TOPlist
aktualizované: 04.11.2018 16:16:10